KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17451007

nr 1745 1007

Gideon Börje

(1891-1965), Sverige

Oljemålning, Sydländsk by. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 54x63 cm, yttermått inklusive ram: 64x75 cm

Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 1 december 2025
kl 19:43:50

Gideon Börje

Läs mer om Gideon Börje